Тема птахів навесні в середній групі. Конспект заняття з екологічного розвитку у середній групі Тема: «Птахи навесні

Мета уроку: збагачення словника на лексичну тему “Весна”.

Завдання уроку:

  1. Закріплювати знання про ознаки весни; складати колективну розповідь з мнемотаблиці;
  2. формувати вміння утворювати іменники за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів; розширювати словник за рахунок іменників – назв дитинчат диких тварин (ведмежа, лисята, зайченята, білчата, вовченята).
  3. Розвивати загальну та дрібну моторику, мовленнєве дихання, слухову та зорову увагу, пам'ять, мислення.

Виховувати дбайливе ставлення до природи.

Попередня робота:

Бесіди, складання розповідей про весну, спостереження сезонних змін у природі, читання художньої літератури про весну, розгляд ілюстрацій з весняними пейзажами, слухання звуків природи (дзюрчання струмка, крапель, спів птахів, звуки лісу тощо).

Дати уявлення дітям про зміни в житті диких тварин навесні, про перелітних птахів, використовуючи бесіди, картинки, різні ігри: “Відгадаємо та розповімо”, “Де ж дітки?”, “Дізнаємося маму”, “Мами та діти”, “Відгадай по опису” та ін.

Розучування рухливих ігор, чистомовні.

Обладнання: Менімотаблиця “Весна в лісі”, ширма, на якій зображено весняний пейзаж, жовті кола за кількістю дітей та по 8 прищіпок жовтого кольору для кожної дитини, допомога на розвиток мовного дихання “Проліски”, шапочки-проліски, іграшки: великий та маленький ведмеді, картинки із зображенням диких тварин та його дитинчат, звукозапис “голоси птахів”, зразок викладання пташиної зграї з лічильних паличок, лічильні палички, предмети для імітації звуків лісу, картинки-відгадки кожної дитини.

Хід заняття

1. Оргмомент

П: Хлопці, я зараз побачила, як до вікна підлетів горобець, постукав у вікно і так радісно та голосно зачірикав. Цікаво, що він хотів нам повідомити? Ой, подивіться, що там?

Діти виявляють конверт. Вихователь читає листа.
Збирайтеся швидше
У незвичайний похід.
Чекають на вас таємниці лісові,

Вдалину доріжка кличе.

Хлопці, ви хочете вирушити до лісу? Чи не за грибами, не за квітами, а за лісовими чудесами! А ви знаєте як треба поводитися в лісі? Розкажіть. (У лісі не можна шуміти, квіти рвати, гілки ламати, сміття кидати.) Тоді в дорогу!

Двигуна вправа “У дорогу!

2. Основна частина

О: Ось ми з вами і в лісі! (На мольберті вивішена мнемотаблиця "Весна в лісі".)

Привіт ліс, дрімучий ліс,
Повний казок та чудес!
Хто в глушині твоїй таїтися?
Що за звір? Який птах?
Все відкрий, не приховай,
Ти ж бачиш ми свої!

П: До якого лісу ми з вами прийшли? (Ми прийшли у весняний ліс, гарний, казковий, чудовий, чарівний.)

П: Яка пора року зображена на картинках? (Весна). Чому ви так вирішили? На цій картині у лісі лежить сніг. Я гадаю, що це зима. А тут бачу квіти. Можливо це літо?

Діти доводять, що на картинках зображено весну, називають весняні ознаки, а потім складають оповідання.

В: Хлопці, давайте складемо розповідь по картинках "Весна в лісі" (Навесні яскраво світить сонце. У лісі тане сніг, біжать струмки. З'являються проталини. Розпускаються проліски. На деревах набухають нирки. Повертаються птахи з півдня. Навесні прокидаються ведмідь і ведмідь. Дикі тварини линяють. Весною у диких тварин з'являються дитинча.

Гра "Сонечко променисте"

О: Так диво, я на всіх картинках бачу посмішку весни. А що дарує весні посмішку? (Сонечко.) Яке сонечко навесні? (Яскраве, тепле, ласкаве, променисте) Що робить сонечко? (Світить, припікає, гріє.) А давайте, щоб сонечко зігрівало нас ще більше, ми додамо йому промінчиків.

Діти додають промінчики – прищіпки до заготівлі з картону.

Розвиток мовного дихання "Проліски"

П: Зараз ми з вами вийдемо на сонячну галявину. А якщо вона сонячна, то сніг на ній тане як? (Швидко.) І з'являються...? (Проталіни.) А на проталинах…? (Проліски) Проліски – ще одне диво весни. Чому вони так звуться? (Бо вони найперші з'являються з-під снігу.)

В: Ось галявина та проталини на ній, а де ж проліски? Напевно, вони сховалися за сніжними грудочками. Давайте подімо на снігові грудочки. (Діти дмуть.)

П: Скільки пролісків з'явилося на сонячній галявині? (Діти вважають проліски.)

Фізмінка "Проліски прокидаються"

П: Хлопці, а ви хотіли б стати весняними квітами – пролісками.

П: Тоді на дівайте шапочки-квіточки на голову. Зараз відбудеться чудове перетворення. Ліворуч - праворуч повернись і в проліск перетворився.

Діти сідають навпочіпки і заплющують очі.

П: Молодці! Ви були справжніми квіточками. Ліворуч – праворуч повернися і в хлопців перетворися.

П: Продовжимо нашу прогулянку лісом, тут ще багато цікавого. (Натикається на сніговий горбок.) А це що за диво?

Діти піднімають тканину, заглядають під неї і виявляють там іграшкового ведмедя, що лежить на боці.

П: Весна давно прийшла! А ведмідь досі спить ще у барлозі! Давайте розбудимо його.

Чистомовка "Весна прийшла"

Гра “Мама та дитинча”

П: Ведмідь заворушився! Так, це не ведмідь, а ведмедиця з ведмежати. Ведмедик у ведмедиці народився взимку. Давайте розглянемо ведмедицю з ведмежати.

П: Де тут мама, а де її дитинча? Як ви зрозуміли? (Мама велика, дитинча маленьке.) Правильно. Тепер я називатиму, що є у ведмедиці, а ви, що є у ведмедика.

У ведмедиці очі, а у ведмедика очі.
У ведмедиці ніс, а у ведмедика носик.
У ведмедиці вуха, а у ведмедика вушка.
У ведмедиці лапи, а у ведмедика лапки.
У ведмедиці хвіст, а у ведмедика хвостик.
У ведмедиці спина, а у ведмедика спинка.
У ведмедиці живіт, а у ведмедика животик.

Гра "У кого хто"

В: Хлопці, не тільки у ведмедиці з'явилися дитинчата, але й в інших лісових звірів навесні з'являються дитинчата. Вихователь звертає увагу дітей на картинки із зображенням тварин та дитинчат.

Назвіть, у кого хтось з'явився.

Діти називають тварин та їх дитинчат.

(У лисиці лисята. У зайчихи зайченята. У вовчиці вовченята. У білки білчата.)

Викладання картини з лічильних паличок “Птахи летять”

П: Чуєте, як чудово співають птахи у весняному лісі? Як називаються ці птахи? (Перелітні птахи.) Чому їх називають перелітними? (Бо вони восени відлітають у теплі краї.) Ми всі дуже раді тому, що з півдня до нас повертаються перелітні птахи. Значить, весна входить у свої права. Ось летить найперша пташина зграя. Це граки. Вони прилітають раніше за всіх перелітних птахів.

Вихователь показує дітям малюнок пташиної зграї, викладеної з лічильних паличок.

П: Зараз ми з вами за допомогою лічильних паличок викладемо цілу зграю граків. Скільки птахів на зображенні? Давайте порахуємо їх. (Діти вважають птахів.) Скільки паличок потрібно для того, щоб викласти одного грака? (Дві палички.)

Діти сідають за столи та викладають пташиною зграю. Вихователь проводить індивідуальну роботу із дітьми.

П: Що ти викладаєш? (Пташину зграю?) Скільки пташок треба викласти? (П'ять.) Скільки паличок треба для однієї пташки (Дві.) Як називається птах, який викладаєш? (Грач.)

Розвиток слухової уваги "Звуки лісу"

Навесні в лісі все оживає, прокидається і наповнюється тисячами різних звуків. Опустилося на землю тихе: "Ау!"

На невідомому суку здригнулося: "Ку-ку!"
Застукало по стовбурах: "Тук-тук!"
Ліс встає на зустріч нам: "Хто там?"

П: А тепер закрийте очі і прислухайтеся: про що говорить ліс?

Вихователь за ширмою за допомогою предметів видає звуки, що імітують лісові шуми (дзюрчання струмка - переливання води зі склянки в склянку; крапель - капає воду в тазик з водою; стукає молоточком по дереву - дятел; грає на свистульці - птахи співають). Діти уважно слухають, потім показують відповідну картинку та кажуть, що чули.

П: Молодці! Усі правильно відгадали.

В: Ось і настав час прощатися з лісом та його чудесами. Нам потрібно повертатися до дитячого садка.

Діти прощаються з лісом, потім беруться за руки і йдуть з лісу, рухаючись за вихователем змійкою.

3. Підсумок заняття

П: Де ми з вами побували? (У весняному лісі.) Які дива бачили у лісі? (У лісі розпустилися проліски. Ведмідь прокинувся. У диких тварин з'явилися дитинчата. Прилетіли птахи.) Хлопці, вам сподобалися дива весняного лісу? Який у вас настрій? Я пропоную вам вибрати сонечко, яке підходить до вашого настрою.

Конспект відкритої діяльності з пізнавального розвитку у середній групі «Птахи навесні»

Програмні завдання:

Узагальнювати та закріплювати характерні ознаки весни, стан рослин, птахів, неживої природи. Виявити та закріпити знання про закони природи їх сезонності.

Розвивати в дітях вміння бачити найпростіші причинно-наслідкові зв'язки та закономірності.

Розвивати уяву, мислення, мовлення дітей.

Виховувати добре, дбайливе ставлення до птахів.

Виховувати інтерес до результатів своєї діяльності.

Попередня робота:

1. Читання віршів ("Весняний ліс" В. Степанов; "Полюбуйся, весна настає" І. Нікітін; "Весна" Є. Карганова).
2. Читання розповіді про весну ("Весна - червона" І. Соколов-Мікітов).
3. Розгляд ілюстрацій.
4. Розмови про птахів.
5. Спостереження у природі. .

Матеріал:

Птахи, готові форми шпаківні, фонограми, мультимедіа.

Хід освітньої діяльності

Вихователь: Хлопці, дорогою до саду ось що я знайшла, подивіться. Що це може бути? (Показ красивої коробки) Це чарівна коробка, зараз побачимо, що там усередині. Тут загадка вкладена. Давайте прочитаємо

Якщо сніг повсюди тане,
День стає довшим,
Якщо все зазеленіло
І в полях дзвенить струмок,
Якщо сонце яскравіше світить,
Якщо птахам не до сну,
Якщо став тепліший вітер,
Значить, до нас прийшла... весна.

Вихователь: Діти, про що ця загадка? Яка зараз пора року? А що в нас відбувається у природі?

Діти: Тане сніг, дзвенять струмки, сонце світить яскравіше, прилітають перелітні птахи, дме теплий вітер, з'являються проталини, люди змінили теплий зимовий одяг на легкий весняний.

Дидактична гра "Четверте зайве"

Діти називають на екрані зайву картинку, яка не підходить до весни.

Вихователь: Хлопці, а давайте ми з вами вирушимо у весняний ліс.

Гра "Ми крокуємо"

Ми крокуємо, ми крокуємо,
Вище ніжки піднімаємо.
Через камінці та купини,
Через ямки та пеньочки.
Один два три чотири,
Ми в лісі, а не в садку.

(На екрані з'являється слайд (ліс), звучить фонограма Шум лісу.)

Вихователь: Ой, хлопці, озирніться довкола. Де ми з вами опинились?

Діти: Ми опинилися у весняному лісі.

Вихователь: А як ви здогадалися?

Діти: Тут ростуть різні дерева та співають пташки.

Вихователь: Хлопці, ми прийшли в казковий ліс, а як ми повинні поводитись у лісі?

Діти: Не можна шуміти, тому що можна злякати лісових пташок та звірів. Не можна ламати гілки дерев та кущів, ворушити мурашники.

Вихователь: Правильно, хлопці. Які ви розумні та виховані діти і тому ліс нам дозволяє погуляти та подихати повітрям.

Вихователь: Подивіться, діти, яке високе, блакитне, сонячне небо. Повітря тепле, світле, чисте, як легко дихається в лісі навесні! Давайте подихаємо чистим весняним повітрям. Випряміть спинку, розправте плечі та вдихніть через ніс глибоко, глибоко.

Вихователь : Хлопці, якщо ви будете часто ходити в ліс, гуляти в лісі і дихати свіжим повітрям, то тоді якими ви будете?

Діти: Здоровими, красивими, міцними та сильними.

Хоровод «Веснянка»

Вихователь: Весною з теплих країв повертаються птахи. А як називаються птахи, які прилітають до нас із теплих країв?

Діти: Перелітні птахи.

Гра «Перельотні птахи».

Лунають маленькі картки із зображенням різних птахів. Кількість карток відповідає кількості дітей.

- Хлопці, зараз ми пограємось у перелітних птахів. Кожен з вас буде тим птахом, який намальований у вас на картинці. А зараз летять до мене ті, у кого на малюнку намальована ластівка… (грак, лелека, зозуля, шпак). Дітям, що «прилетіли», лунає частини картинок, із зображенням зимуючих птахів.

Гра «Збери картину» - діти збирають із частин картинки птахів (на ковроліні)

Вихователь: А зараз я пропоную вам послухати, як співають птахи. Деяких птахів ви вже знаєте і чули, як вони співають, а з деякими познайомитеся зараз.На екрані з'являється слайди птахів - граки, журавлі, солов'ї та чуються їх співи; в кінці картина шпака,

звучить фонограма голосу шпака: "Здрастуйте, хлопці, це я - пташка шпак. Я прилетів з теплих країв. Незабаром повернуться мої брати і сестри - шпаки. А будиночків-шпаківень у лісі дуже мало. Де ж будуть жити наші друзі? Де будуть висиджувати своїх пташенят? Біда!" Біда!»

Вихователь: Що ж робити, хлопці? Як же нам допомогти шпакам? (Треба зробити для шпаків шпаківні.)

Фізхвилинка «Шпаківня». Розпилю пилкою дощечки -вжик, -вжик, -вжик, -вжик.

(Діти імітують рухи розпилювання дощечки). Зіб'ю з них шпаківню -тук, -тук, -тук, -тук.

(Діти імітую рухи забивання цвяхів). Прилітайте птахи в гості до нас, до нас, до нас, до нас.

(Виконують рухи махи руками до себе). Ми шпаківні повісимо - тут і там, - тут і там.

(Нахили з витягнутими руками вгору, убік, униз).

Шпаки не в'ють гнізда, як інші птахи. Вони воліють селитися в дуплах дерев або спеціальних будиночках, побудованих для них людьми. Називаються вони шпаківні.

(Показ картинки).

Зверху на шпаківні дах, круглий вхід називається льоток, його назвали так, бо птахи влітають у нього. А ось ця жердинка під льотком називається сідало. Від слова «сісти», адже на нього сідає птах. Шпаки повертаються до своїх колишніх будиночків. Натягують у нього пір'їни, суху траву, листочки. І починають співати.

Динамічна пауза «Шпаки»

Ой, летіли шпаки-шпаки.Махи руками.

Всі летіли, пісні співали,

Крильми махали.

Стайкою на землю сіли,

Черв'ячків вони поїли.

Клю, клю, клю, клю,Сісти навпочіпки.

Вказівними пальцями

Як я черв'ячків люблю.постукати по підлозі.

Перчинки почистимо,Руками потерти передпліччя,

Щоб були чистішими.ніби обіймаючи себе.

Ось так, ось так,

Щоб були чистішими.

Стрибаємо по гілках,

Щоб сильніше стати діткам.

Стриб-скок, стриб-скок,

Стрибаємо по гілках.

А зараз ми зробимо шпаківню. Щоб наші пальчики добре працювали, пограємо упальчикову гру «Карга кіле…»

Карга кіле-казан аса,

Торна кілет-тоз сала,

Пісняк кіле-пешере,

Чипчик кіле-тікшере,

Мала кіле ашап бетер.

Вихователь: Подивіться на зразок. Яка за формою шпаківня? -

( Прямокутний ).

Який за формою дах? (Трикутний дах).

Який формою льоток?(Круглий). Для чого він потрібний?

Якої форми сідало? (Насід прямокутної форми.)

Спочатку на прямокутник кладемо дах, потім гурток та під ним смужку.

Ось яка шпаківня вийшла, прямо палац.

Робота дітей ( звучить спокійна музика)

Вихователь: Хлопці, яка добра справа ми з вами зробили?

Діти: Ми допомогли птахам, зробили шпаківні.

Дитина: Ми шпаківню змайстрували

І до дерева прикріпили.

Ми чекаємо на перелітних гостей

Шпаки! Швидше прилітайте!

Вихователь: Ми з вами добре попрацювали, і шпак дякує нам за такі гарні будиночки. (На екрані з'являється шпак на шпаківні, яка співає і говорить дітям «дякую»)

Конспект заняття в середній групі на тему Весна
Іванченко Галина Олександрівна, вихователь МДОУ Дитячого садка №6, м. Ржев.
Опис матеріалу:Цей конспект заняття призначений для дітей у середній групі на тему: «Птахи навесні». Діти розгадують загадки, розглядають фотографії птахів, запам'ятовують приказки та пісеньки для перелітних птахів.

Види діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально – дослідна, сприйняття художньої літератури.

Заплановані результати:виявляє емоційну чуйність при прочитанні загадок; з цікавістю розглядає картинки із фотографіями птахів; на прохання дорослого розповідає про птаха; відповідає на ці запитання.

Цілі:
1. Вчити дітей уважно слухати, виявляти інтерес та співпереживання до живих істот, до природи.
2. Продовжувати формувати здатність дітей до використання діалогічного мовлення, збагачувати та активувати словниковий запас.
3. Виховувати скромність, спостережливість та доброзичливість до відповідей та розповідей інших дітей, виховувати стриманість.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Настає весна і перельотні птахи повертаються до рідних країв. Настав час співати гарні пісні, будувати гнізда, виводити пташенят.
Довгий хвіст у цього птаха
Постійно ворушиться,
Любить пісні щебетати,
По землі пішки гуляти. (Трясогузка)

Раніше за всіх повертаються в рідні місця трясогузки. Вони безпомилково знаходять дорогу додому, вони прилітають на початок льодоходу.

Чорний, спритний,
Кричить «крак»,
Черв'якам – ворог. (Грач)


Ще сніг не зійшов на полях, а вже прилетіли граки, вони діловито ходять дорогами і пагорбами, збирають бідну їжу. І лагодять свої гнізда, відкладають яйця і починають насиджувати їх. Ніхто з перелітних птахів раніше граків не виводить потомство.


Пір'я чорне і з блиском,
Може бути досить зухвалим,
Все – шкідникам кінець!
Ім'я птаху тому - ... (Шпак)


Слідом за граками прилітають до нас шпаки та жайворонки. Перша пісня жайворонка сповіщає нам, що весна настала вже безповоротно.
Навесні, як тільки починає пригрівати сонечко, і день стає довшим, птахи знову повертаються до рідних місць.
З оповідань І.Ф. Заянчковського

Сьогодні ви багато дізнались про перелітних птахів, і якщо ви побачите їх, то думаю дізнаєтесь. Добре відповідали на запитання, активно працювали, відгадували загадки.

Конспект заняття з розвитку мови у старшій групі на тему "Перелітні птахи"

Дудіна Надія Олександрівна

МБДОУ «Дитячий садок №242», м. Новокузнецьк, Кемеровська область.

Посада: вихователь

Конспект НОД з пізнавального розвитку (природний світ)

Тема: «Про що співають птахи навесні?» (Середня група)

Мета: формування та закріплення знань про перелітних птахів.

Завдання: уточнити та розширити уявлення дітей про перелітні птахи, про їх життя у весняний період; розвивати інтерес до життя птахів, уяву, мислення, мовлення дітей, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати добре, дбайливе ставлення до птахів.

Хід заняття:

Вихователь: Як приємно прокинутися і встати,

Синє небо у вікно побачити

І знову дізнатися, що всюди весна,

Що сонце і ранок прекрасніші за сон.

Я сьогодні, хлопці прокинулися від веселого співу та передзвону пташиних голосів за вікном.

Птахи весело та голосно співали свої пісні. На вулиці стільки птахів, яких узимку не було.

Звідки ж прилетіло стільки птахів?

(З теплих країн, з півдня)

Чому птахи прилетіли до нас?

(Вони повернулися на свою Батьківщину, настала весна, розтанув сніг, стало тепло)

Правильно, весна змінила зиму. А яка вона весна?

(тепла, світла, радісна, дзвінка, сонячна, зелена, лагідна)

Хлопці мені здається, що навесні відбуваються в природі чудеса. Вам не здається? А які дива трапляються навесні?

(Сніг тане, перетворюючись на воду, з'являються перші квіточки, лопаються бруньки і з'являються маленькі листочки, земля позеленіла від трави)

Але найголовніше диво – це те, що саме навесні до нас прилітають наші пернаті друзі та приносять весну на крилах.

Як називають птахів, які відлітають на зиму у теплі краї, а навесні повертаються назад.

(перельотні)

2. ГРА "Добре-погано"

Що хорошого в тому, що птахи відлітають від нас?

(взимку холодно в наших краях, їм ніде сховатися від вітру та снігу, а на півдні тепло; голодно, птахам нічим харчуватися, тому що не всі комахи водяться цілий рік)

Що поганого в тому, що птахи відлітають від нас?

(ми не бачимо птахів, не чуємо їх співу; багато птахів, коли перелітають гинуть у дорозі, не витримують довгої дороги)

Хлопці, а вам хотілося б побачити перелітних птахів? Раніше на Русі діти ставали в хоровод, і всі разом звали птахів за кличкою.

Давайте і ми станемо з вами їх також покличемо.

Встають у хоровод.

Ви вже пташечки, щебетущечки,

Прилітайте до нас.

Весну ясну, весту червону

Принесіть нам.

3. Звернути увагу дітей на диво-дерево, на якому сидять перельотні птахи.

Що за диво-дерево! Які гарні птахи прилетіли до нас!

Яких птахів ви впізнали?

(шпак, ластівка, грак)

Як одним словом можна назвати цих птахів?

(перельотні)

Як ви здогадалися, що це ластівка?

(грудка біла, голова спинка чорна. дзьоб маленький гострий, а хвіст як дві кіски)

За якими ознаками здогадалися що це шпак?

(дзьоб гострий, весь чорний, у білу цяточку)

Які гарні птахи, одна на одну не схожа.

Хлопці, коли птахи повертаються до нас, у них з'являється перша турбота. Знаєте яка? Гнізда виправити, побудувати нові. Ось гнізда готові, яка наступна турбота у перелітних птахів? (відкласти яйця, вивести пташенят)

Хто дбає про пташенят? (мама тато)

4. - Хлопці, а ви птахів уже малювали, ліпили з природного матеріалу? А тепер спробуємо із геометричних фігур викласти.

Робота біля столів.

А ще можна зробити птахів із пальчиків.

ПАЛЬЧИКОВА ГРА "Пташки".

Пальчики – голівка, крильця-головка.

(Долоні повернути до себе, великі пальці випрямлені від себе і переплетені, як би чіпляючись один за одного, великі пальці - голова, інші зімкнуті пальці - крила)

Які чудові пташки у вас вийшли?

Птахи радують нас не лише своїм зовнішнім виглядом, чудовим забарвленням свого оперення, а й своїми пінями.

А якби птахи могли співати так, як люди, словами, про що вони розповідали у весняних піснях? (про те, як вони люблять свою Батьківщину, яка прекрасна і неповторна наша земля, які дива вони бачили в далеких країнах, як довгий і важкий був їхній шлях, як вони поспішали і раділи зустрічі з нами).

(Виражає свою радість, тривогу, страх)

Хлопці, уявімо, що ми потрапили на лісову галявину.

Сідайте (сідають на килим)

Почуємо ми, як у висоті

Співають свої нам пісні птахи,

Співають про сонце та весну,

І про рідний бік,

І немає їх пісень чудесніше.

Хлопці, послухайте співи птахів і здогадайтеся, який у них настрій.

Вихователь: Сьогодні ви всі молодці, працювали дуже активно. Ми повторили з вами те, що знали про перелітні птахи, а також дізналися багато нового.

Надія Горбатих
Конспект заняття «Перелітні птахи навесні» у середній групі

Завдання: Розширити знання дітей про весні, і перелітних птахів.

Цілі: - Познайомити дітей із зовнішнім виглядом

Дати поняття « перелітні птахи»

Розвивати інтерес до життя птахів.

Виховувати добре ставлення та любов до птахам.

Матеріал: Фланелеграф із сонцем, картинка із зображенням шпаківні, звукозапис зі співом птахів, картинки із зображенням перелітних птахів.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Діти: Входять у зал і стають у півколо

Восп: Хлопці, яка зараз пора року?

Діти: Весна.

Восп: Правильно Весноюсвітить яскраво сонечко, співають пташки. Але наше сонечко чомусь спить, може тому й нечутний спів. птахів. А давайте розбудимо сонечко потішкою. Воно нас почує і обов'язково прокинеться.

Потішка: Сонце яскраве здайся, (руки витягнути вперед)

Сонце яскраве вбрання

Сукня червона одягни (Дівчата беруться за спіднички, а хлопчики руки на пояс)Подаруй нам червоний день (плескають у долоні).

(Перевертаємо сонечко)

Восп: Хлопці, а давайте пограємо в гру:

«Сонечко навесні» (Підбір прикметників)

Сонечко яке? – Жовте, кругле, лагідне, яскраве, променисте.

(Діти називають слово і прикріплюють промінчики.)

Восп: Молодці хлопці Сонечко прокинулося.

Тепло на вулиці стало. Весна прийшла(Чути спів птахів) .

Основна частина:

Восп: - Хлопці, а що це за звуки, хто це співає?

Діти: - Птахи.

Восп: - А звідки вони з'явилися?

Діти: - Сонечко почуло нашу потішку, прокинулося, прийшла веснаі пташки додому з півдня прилетіли.

Восп: - Молодці. А зараз я загадаю вам загадки про птахів, а ви спробуйте відкадати, про які птахівйдеться у загадках.

«Хто прилітає до нас та теплом

Шлях проробивши довгий

Ліпить будиночок під вікном

З трави та глини»

Діти: Ластівка.

«Всіх перелітних птахів чорних

Чистить ріллю від черв'яків»

Діти: Грач.

Восп: Молодці. Ще одна.

«Є на дереві палац

У палаці живе співак,

Він не гавкає, не кусає,

Сад фруктовий охороняє»

Діти: Шпак.

Восп: Молодці. Як називають цих пташок одним словом. Ангеліна?

Ангеліна: Перелітні.

Восп: А чому їх так називають Ксюша?

Ксюша: Коли стає холодно, птахивідлітають у теплі краї, а навесні прилітають назад.

Восп: Правильно Хлопці, а де живуть птахи? Як називається пташиний будиночок?

Діти: Гніздо.

Восп: А з чого птахи будують свої гнізда?

Діти: З гілок, глини, пір'я.

Восп: Молодці. А ось цей будиночок вам знайомий? (показує шпаківню)

Діти: Так, це шпаківня

Восп: А хто його зробив? Хто у ньому живе?

Діти: Його зробив чоловік У ньому можуть жити не лише шпаки, а й будь-які маленькі птахи.

Восп: А як ви думаєте, чому люди розвішують шпаківні у себе в саду?

Діти: Шпаки охороняють сади від комах.

Восп: Молодці. Давайте пограємо у гру «Шпаківня»

П/І: Шкірки летіли, всі люди дивилися

(біжать по колу, махають руками)

Шпак сідали, всі люди дивувалися

(Присіли, руки складають за спиною)

Сіли посиділи, злетіли, полетіли (побігли по колу, махають руками)

Восп: Молодці. Відпочили. А тепер скажіть мені, що птахивідкладають у своїх гніздах?

Діти: Яйця

Восп: А, що потім буде з яйцями?

Діти: З них вилуплюються пташенята

Восп: Правильно Все літо птахи-батьки дбають про своїх пташенят, годують їх, вчать літати, а восени, коли наступають холоди, вони всією сім'єю відлітають у теплі краї, де немає зими і багато корму для птахів. А чим харчуються птахи?

Діти: Комахами (мошки, комашки, черв'ячки)

Восп: Правильно Молодці.

Підсумок: Хлопці, сьогодні ми з вами розмовляли про перелітних птахів. Чому їх так називають? Про які птахівми сьогодні говорили (шпак грак, ластівка). Як називають пташиний будиночок? Що вам сподобалось сьогодні?

Публікації на тему:

«Зимові та перелітні птахи». Конспект заняття у підготовчій групіКонспект заняття з пізнавального розвитку у підготовчій до школи групі. Тема: «Зимові та перелітні птахи». Освітні завдання:.

Конспект НОД освітньої галузі «Пізнання» у середній групі «Перелітні птахи»Конспект НОД освітньої галузі «Пізнання» на тему «Перелітні птахи» у середній групі Мета: познайомити вихованців із перелітними.

Конспект із пізнавально-мовленнєвого розвитку в середній групі «Перелітні птахи»Мета: Познайомити дітей із зовнішнім виглядом та відмітними ознаками перелітних птахів. Пояснити, чому вони називаються перелітними. Розповісти,.

Мета: Сприяти пізнавальному розвитку дітей Завдання: 1. Закріпити знання про перелітних та зимуючих птахів; познайомити із представником.

Муніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад Петрозаводського міського округу «Дитячий садок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним.

Конспект заняття з малювання у підготовчій групі «Перелітні птахи»Конспект заняття з малювання у підготовчій групі «Перелітні птахи» Мета: уточнити уявлення про перелітні птахи. Завдання:-вправляти.